برترین بوکسورهای دنیا

ورزش رزمی بوکس

همیشه وقتی حرف از ورزش و انجام فعالیت‌هایی می‌شود که باعث می‌شود شما تحرک زیادی انجام دهید و کالری بسوزانید رشته‌های ورزشی مختلفی به شما یادآوری می‌شود که هر کدام از آن‌ها را با توجه به علایق و هدفتان می‌توانید انتخاب کنید و از انجام دادن آن لذت ببرید. همه ما اهمیت ورزش کردن را در زندگی‌مان می‌دانیم و قطعا برای داشتن سلامتی و مبتلا نشدن به اکثر بیماری‌ها که منشا اصلی آن کم تحرکی و ورزش نکردن است می‌دانید که باید ورزش جزو اولویت‌های زندگی شما باشد. یکی از ورزش‌های رزمی پرتحرکی که بیشتر بین مردان رایج و محبوب است ورزش رزمی بوکس می‌باشد که علاقه‌مندان زیادی دارد البته این را باید بدانید که این ورزش رزمی بین بانوان نیاز علاقه‌مندان خاص خود را دارد که آن را دنبال می‌کنند و انجام می‌دهد اما خب درصد بوکسورهای مرد در این ورزش رزمی به طور کلی بیشتر است.

این ورزش در زمان‌های قدیم در روم باستان بسیار رایج بود و قدمت آن به همان دوران برمی‌گردد. در واقع در روم باستان بوکسورها در آن زمان از دستکش چرمی که بر روی آن‌ها سنگ و فولاد قرار داشت استفاده می‌کردند و با این سبک دستکش‌ها در پایان مبارزه حتما یک نفر کشته می‌شد و میدان مبارزه را ترک می‌کردند. بعدها این سبک مبارزات با این نوع دستکش‌ها کنار گذاشته شد و دستکش‌های چرمی جایگزین دستکش‌های سنگی و سیمی شدند. مسابقات ورزش رزمی بوکس به طور جدی در 677سال قبل از میلاد مسیح و در 23مین المپیک رقابت‌های خود را آغاز کرد. در قرن 18 ورزش بوکس تقریبا داشت فراموش می‌شد که یک کشیش ایتالیایی مسابقات بوکس را جایگزین مسابقات شمشیربازی کرد چون این ورزش همیشه تلفات زیادی داشت و در واقع این فرد با این حرکت خود می‌خواست جلوی این موضوع را بگیرد پس دوباره بوکس به میدان آمد. بعد آن ورزش بوکس روز به روز بیشتر در حال پیشرفت بود و در سال 1890 توسط مارکیز کوئینزبری قانونمند شد و برای مبارزان استفاده از دستکش بوکس الزامی اعلام شد. اولین مسابقات با وضع قواعد و قوانین جدید در سال 1892 برگزار شد و در آن فردی به نام جمس کوربت به مقام قهرمانی دست یافت.

مایک تایسون

نخستین کسی که ورزش بوکس را به ایران آورد هوارد باسکرویل از آمریکا است. ابتدا ایرانیان این ورزش را تنها در فیلم‌ها و روی پرده سینما می‌دیدند و این باعث علاقه تعداد زیادی از مردم شده بود و این موضوع باعث شده بود تعداد زیادی با خود تمرین کنند و با این ورزش به مرور آشنا شوند. در سال‌های 1314 یک فرد که مامور ایران در کمپانی اشکودا در تهران شده بود وارد ایران شد. آن شخص موسوم به فایت که یکی از قهرمانان معروف سنگین وزن اروپا است و چندین سال قهرمان اروپا بوده است و یک بار هم ماکس شملینگ آلمانی را مغلوب کرده است. بعدها چندین نفر از علاقه‌مندان به این ورزش نزد ایشان رفتند و مشغول به تمرین شدند که آقایان ناطقی و استوار زنگنه پور از جمله این افراد بودند. هر چند که بوکسورهای بزرگ و معروفی در طول قرن نام خود را در این ورزش سخت و سنگین بر سر زبان‌ها انداخته‌اند اما تعداد معدودی از آن‌ها از چنان قدرت، استقامت و اعتباری برخوردار بوده‌اند که بتوان آن‌ها را جزو بزرگ‌ترین بوکسورهای تمام دوران به شمار آورد. در ادامه تعدادی از بزرگ‌ترین و برترین بوکسورهای دنیا را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

برترین بوکسورهای دنیا

  • محمد علی کلی

محمد علی کلی

این چهره معروف را بهترین و برترین چهره بوکس در تمام دوران می‌شناسند. شعار این ورزشکار این بود مانند پروانه برقص و مانند زنبور نیش بزن و در واقع شما از همین شعار سبک بوکس او را به خوبی می‌توانید بشناسید. محمد علی بسیار مچ‌های قوی دارد و بسیار سخت و قوی است به طوری که ضربات او به حریفانش می‌تواند آن‌ها را از نفس بیندازد. او به سرعت حرکت می‌کند و عکس‌العمل فوق‌العاده‌ای دارد. محمدعلی در سن 25سالگی به دلیل خودداری از حضور در جنگ ویتنام به عنوان سرباز از دنیای بوکس کنار گذاشته شد و تا سن 29سالگی نتوانست به رینگ مسابقات برگردد. او بعد از سال‌ها که دوباره برگشت مانند سال‌های قبل از تعلیق بر دنیای بوکس فرمانروایی می‌کرد. این شخصیت علاقه زیادی به رجزخوانی در رینگ بوکس و سر و صدا و هیاهو داشت تا خود را بتواند بهتر نشان دهد و چشم‌گیر باشد. رکورد او در مسابقات بوکس بسیار بالا و خوب بود در واقع او 56برد و تنها 5باخت داشت و این رکوردی نیست که هر کسی بتواند به راحتی آن را کسب کند.

 

  • سانی لیستون

سانی لیستون

این شخصیت یک بوکسور خلافکار بود و می‌توان گفت روزگار نیز با او خوب کنار نیامده بود و مشکلات و درگیری‌های زیادی در زندگی داشت. رسانه‌ها به ندرت درباره سانی لیستون حرف می‌زدند و به همین دلیل کمتر کسی از او اطلاعاتی داشت. سانی برخلاف محمدعلی کلی علاقه‌ای به نشان دادن شخصیت خود و هیاهو کردن در رینگ بوکس و مسابقات و حتی خارج از آن نداشت. او در زمان خودش از بسیاری از بوکسورهای معروف آن زمان مانند کلیولند ویلیامز و فلوید پترسون بهتر بوده است و می‌توان به جرات گفت آن‌ها توان ایستادن مقابل سانی لیستون را حتی برای یک راند نداشتند.

 

  • هنری آرمسترانگ

هنری آرمسترانگ

این شخصیت بوکسوری در سه دسته وزنی مختلف و در دورانی که تنها 8 وزن در دنیای بوکس وجود داشت توانست قهرمان جهان لقب بگیرد. او تنها کسی بود که توانسته بود تمام این عنوان‌ها را باهم کسب کند و به این موفقیت بزرگ برسد. هنری در رشته پر وزن در سال 1937 قهرمان جهان شد، در سال 1938 در سبک وزن این عنوان را به خود اختصاص داد و در همان سال نیز باز هم قهرمان میان وزن شد. لقب‌های او شامل هنری قاتل، هنری طوفان و هنری چکش‌زن می‌شود. در طول دوران بوکس رکوردهای او شامل 151برد، 21 باخت و 9 مساوی می‌باشد.

 

  • شوگرری رابینسون

شوگرری رابینسون

شوگرری تنها بوکسوری بود که در این فهرست که نام برترین بوکسورها را ذکر کردیم بیش از هر کس دیگری مبارزه کرد. او دارای رکورد خیره‌کننده 173برد و تنها 19باخت می‌باشد. 108مورد از بردهای او با ناک‌اوت بدست آمده است. شوگرری 178سانتی‌متر قد داشت اما در سبک وزن، خروس وزن و میان وزن مبارزه می‌کرد. در سال 1946 قهرمان جهان در رده سبک وزن شد و مدت 5سال این عنوان را حفظ کرد و ثابت ماند. بعد از آن به میان وزن رفت و در آنجا نیز مقام قهرمانی کسب کرد. او حتی شانس خود را در میان گروه سنگین وزن نیز امتحان کرد اما این بخش واقعا برای او بسیار مشکل بود. او را با عنوان کامل‌ترین بوکسور تمام دوران می‌شناسند و حتی می‌توان گفت بهترین بوکسوری که رینگ بوکس بر اساس وزن به خود دیده است.

 

  • مایک تایسون

مایک تایسون

مایک تایسون از قدرتمندترین بوکسورهای دنیا محسوب می‌شود. در اوایل دهه 90میلادی، بوکسوری بود که هر رقیبی در مقابلش می‌ایستاد اغلب در همان راند اول او را ناک‌اوت می‌کرد. او با حرکات و رقص پای حرفه‌ایش و ضربات مشت سنگین و کشنده‌اش بسیاری از رقیبان را در همان ابتدای مسابقه به زانو در می‌آورد و آن‌ها را تسلیم می‌کرد. رکورد او شامل 50برد و 6باخت است و او در 44مورد از بردها حریفان خود را ناک اوت کرده است. او در سال 1990 کمربند قهرمانی سنگین وزن جهان را بدست آورد اما متاسفانه بعد از این او به سمت اشتباهی کشیده شد و در سال 1992 به جرم تجاوز به 6سال زندان محکوم شد. البته بعد از آزادی از زندان بار دیگر مقام قهرمانی را کسب کرد اما یک سال بعد آن در برابر هالیفیلد شکست خورد و در بازی بعدی نیز با گاز گرفتن هالیفیلد بازنده بازی اعلام شد و می‌توان گفت روزهای اوج او به پایان رسید. او از پرحرف‌ترین و ترسناک‌ترین بوکسورهای تمام دوران بود و شهرت او زبان‌زد همه بود. تایسون جوان‌ترین قهرمان سنگین وزن جهان بود و تا کنون کسی رکورد او را نشکسته است.

 

  • جولیو سزار چاوز

  • جولیو سزار چاوز

 

جولیو بزرگ‌ترین بوکسور دنیای بوکس از کشور مکزیک است. او بوکسوری بود که به ضربه‌های مشت سنگینش معروف شده بود. او با استقامت و صبر فراوان در رینگ رفتار می‌کرد و با حوصله رقیبان خود را تسلیم می‌کرد و آن‌ها را شکست می‌داد. او در سال 1962 بدنیا آمد و در سن 17سالگی وارد دنیای ورزش رزمی بوکس در رده سبک وزنان شد. در مدت 10سال هیچ شکستی در مسابقات بوکس نداشت و در کشور مکزیک به یک مرد شکست‌ناپذیر و قوی معروف شده بود. او دارای رکورد 108برد با 87 ناک‌اوت و تنها 6باخت می‌باشد. همچنین جالب است بدانید او 87 مسابقه را پشت سر هم بدون شکست گذرانده است و در سه وزن به مقام قهرمانی رسیده است. به یادماندنی‌ترین مبارزه او در سال 1990 با ملدریک تیلور بود که در آن زمان قهرمان یکی از رده‌های سبک وزن بود.

 

  • ویلی‌پپ

ویلی‌ پپ

ویلی پپ بهترین بوکسور پر وزن تمام دوران خود می‌باشد. او به دلیل سرعت عمل بسیار بالایی که داشت بیش از هر بوکسور دیگری در تاریخ می‌توانست از ضربات رقیبانش فرار کند. او از سرعت و استقامت بسیار بالایی برخوردار بود و حتی یک راند را بدون ضربه به حریف به نفع خود به پایان رسانده است. در ابتدا او 63مسابقه را بدون شکست پشت سر گذاشت و پس از شکست در برابر سامی انگوت، 72 مسابقه متوالی دیگر را نیز بدون شکست پشت سر گذاشت تا اینکه بعد از آن به سندی سندلر باخت. او بسیار بیرحم و کثیف مبارزه می‌کرد و بیشتر ضرباتش به چشم حریم وارد می‌شد.

بنر تبلیغاتی سایت شرط بندی تاک تیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *